کارگردان سوئیسی از تجربه کار در افغانستان و بازداشت در پاکستان سخن می‌گوید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کارگردان سوئیسی از تجربه کار در افغانستان و بازداشت در پاکستان سخن می‌گوید
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai

کلادیو وون پلانتا، کارگردان سوئیسی در این قسمت از برنامه‌های ویژه دبی از «دردسرهایی» سخن می‌گوید در طول زندگی حرفه‌ای خود با آنها روبرو شده است. 

یورونیوز همزمان با آغاز جشنواره فیلم موتورسیکلت دُبی با او گفتگو کرده است.

کلادیو وون پلانتا می‌گوید: «به عنوان یک مستندساز اگر از زندان سر در بیاوردید معنایش این است که موضوع خوبی انتخاب کرده‌اید زیرا یک نفر می‌خواهد شما را متوقف کند.»

او در همین راستا از تجربه فعالیتش در افغانستان و بازداشتش  پس از بازگشت از افغانستان در یک ایست بازرسی در پاکستان سخن می‌گوید. این کارگردان سوئیسی اظهار داشت: «وقتی به پاکستان بازگشتم ویزایم تمام شده بود و متاسفانه پلیس من را در ایستگاه مرزی شمال غرب کشور متوقف کرد. جایی که قاعدتا به عنوان یک خارجی اصلا نباید آنجا می‌بودم. این نکته اول بود. به عنوان خارجی در جایی هستید که جای شما نیست. سپس اعتبار ویزا به پایان رسید. مامور پلیس محلی فقط رشوه به عنوان جریمه می‌خواست و من هیچ پول نقدی به همراه نداشتم. در نتیجه او ما را در طول شب در زندان نگه داشت. من با یک مرد فرانسوی بودم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کلادیو وون پلانتا به دلیل همکاری خود با ایوان مک‌گرگور، بازیگر هالیوودی و چارلی بورمن، مجری بریتانیایی شناخته می‌شود. 

وی همچنین در گفتگو با یورونیوز از اهمیت خدمت سربازی خود در سوئیس و کمک آن به کارش در مناطق جنگ‌زده سخن گفت. کلادیو وون پلانتا بر این باور است که تجربه سربازی در سوئیس به او کمک زیادی کرده بود. 

ویدئوی کامل این مصاحبه را می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید.