آگهی

رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

«میچ لو»:‌ اصلا فکر نمی کردیم که نتفلیکس چنین نفوذی در جهان پیدا کند

«میچ لو»:‌ اصلا فکر نمی کردیم که نتفلیکس چنین نفوذی در جهان  پیدا کند
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai

خانه نشینی ناشی از شیوع کرونا در جهان، به نتفلیکس و تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها از طریق سایت‌های نمایش فیلم جایگاهی استثنایی داده است. در این برنامه با «میچ لو» از مدیران و بنیانگذاران نتفلیکس و کسی که از ابتدا در صف مقدم صنعت سرگرمی‌های ویدیویی بوده است گفتگو کرده‌ایم.

یورونیوز: سیر تکامل صنعت اجاره فیلم‌های ویدیویی را در طول این چند دهه چگونه ارزیابی می کنید؟‌

آگهی

میچ لو: «این ماجرا واقعا از همان ابتدای گسترش سینما شروع شد که در آن افراد باید تصمیم می گرفتند که آیا به سینما بروند یا یک فیلم «وی اچ اس» و یا «دی وی دی» اجاره کنند. بعد این جریان رفت به سوی آبونمان شدن فیلم ها. اکنون شرایط به این تصمیم گیری دشوار رسیده است که آیا به وقت و هزینه‌اش می ارزد که محتوا‌ها را جستجو کنیم و چیزی را برای دیدن پیدا کنیم.»

یورونیوز: شما اکنون یکی از مدیران نتفلیکس هستید. چه حسی داشتند که بخشی از تاریخ باشید؟

میچ لو: «ما هیچ ایده‌ای نداشتیم که تبدیل به یک برند خانگی شویم. هیچ کس نمی دانست که نتفلیکس جایگاهی نهادینه در بین مردم پیدا کند. یادم می آید که درباره اینکه چقدر می توانیم نفوذ کنیم شرط می بستیم. من گفتم، خدایا اگر فقط بتوانیم ۱.۷ میلیون مشترک پیدا کنیم فوق العاده خواهد بود. و البته الان ۱۰۰ برابر آن مشترک داریم. بیشتر از ۱۸۰ میلیون مشترک.»

یورونیوز: تاثیر شرکت‌هایی مانند اپل و دیگر سایت های استریمینگ نمایش فیلم مانند «استارز پلی» که ما در خاورمیانه داریم و همچنین دیزنی روی شرکت شما چیست. چه رقابتی بین شما هست و این بازار رقابتی چطور از سوی نتفلیکس اداره می شود؟

میچ لو: «می دانید که ما هرگز به رقابت فکر نمی کردیم. ما هرگز، البته به جز یکبار رقبا را ارزیابی نکردیم. و البته این در بریتانیا بود، می دانید که نتفلیکس در بریتانیا شروع به کار کرد و سپس شنیدیم که آمازون وارد این کار شده و آن رقیبی بود که آن روزها ما را وحشت زده کرد. بنابراین ما کل عملیات را تعطیل کردیم.»

آگهی

یورونیوز: منظورم این است که شما از نتفلیکس به «مووی پس» Movie Pass رفتید. درباره آن بگویید چون شما در اوج حضورتان در آنجا میلیون‌ها مشترک داشید و رفتید جایی که بیشتر برای سینما بود؟

میچ لو: «بله»

یورونیوز: اما بعد گویا مشکلی پیش آمد و سیصد هزار مشترک از دست دادید؟

میچ لو: «درست است. من فکر می کردم که می توانیم همان کاری را که در نتفلیکس انجام دادیم، اینجا هم انجام دهیم. اینجا خیلی سریع رشد کرد. ما در هشت ماه ۳.۳ میلیون مشترک داشتیم که خیلی زیاد بود. در ظرف ۹ ماه به حالت انفجار رسیدیم. سرمایه‌گذاران ما گفتند خوب، دیگر مشترک بیشتر نمی خواهیم و آنچه من باید انجام می دادم کنترل رشد بود.»

یورونیوز: یک چالش بزرگ دیگر که اکنون داریم کووید است که تاثیر زیادی بویژه در ارتباط با سالن‌های سینما داشته است.از نظر شما این موضوع چطور این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است؟

میچ لو: «خوب این موضوع تاثیر طولانی مدت یا دائمی ندارد. امیدوارم که سالن‌های سینما به فعالیت برگردند و باید تکامل پیدا کنند. می دانید که «مووی پس» تلاشی بود برای شوک دادن به سینما، با تاکید بر اینکه مشتری‌ها به چیزی بیشتر از فیلم نیاز دارند. ما نمی خواهیم به سینما برویم و ۲ ساعت در تاریکی بنشینیم و یک فیلم تماشا کنیم. چرا مثلا یک پنجشنبه به سینما نرویم و تمام قسمت‌های «استرنجر تینگز» را به مدت ۶ ساعت نبینیم؟»

یورونیوز: اما از نظر اقتصادی، آیا سینماها می توانند از این شرایط جان سالم بدر ببرند؟ رفتن به سینما خیلی رمانتیک و قشنگ است اما آنها چگونه از نظر اقتصادی سرپا بمانند؟

میچ لو: «من فکر می کنم که آنها باید از نظر محتوا نوآور باشند و باید با شناخت علایق مردم بفهمند که آنها می خواهند بیرون بروند و با گروههای بزرگی تعامل اجتماعی داشته باشند. البته با فرض کشف یک واکسن. مردم نمی خواهند فقط بروند ۲ ساعت فیلم ببینند. چرا برای آنها رویدادهای ورزشی طراحی نکنیم؟ چرا رویدادی های مرتبط با بازی درست نکنیم؟ »

یورونیوز: فکر می کنید که این صنعت اینجا در خاورمیانه و امارات بویژه در دبی در چه جایگاهی قرار دارد؟ این بخش اینجا چقدر اهمیت دارد؟

میچ لو: «یکی از جالب‌ترین چیزهایی که من در ارتباط با سایت های نمایش فیلم از جمله نتفلیکس می بینیم این است که اینها محتواهایی که همه جا تولید می شوند را به هم پیوند می دهند. به نظر من با وجود همه جوانان و تولیدکنندگان محتواهای خلاق در خاورمیانه، این صنعت توانایی رشد خیلی زیادی در حوزه فیلم و شوهای تلویزیونی دارد که می توانند در همه جا محبوب باشند. این صنعت واقعا به جامعه تولیدکنندگان خلاق اجازه می دهد که محتوا تولید و توزیع کنند.»

آگهی

یورونیوز: اکنون برای کاری هیجان‌انگیز در دبی هستید. درباره این مسابقه در آسمان بگویید و اینکه چطور درگیر آن شدید؟

میچ لو: «این یک رویداد رکورد‌زنی است. کارآفرینانی از همه جای خاورمیانه و آفریقا پروپوزال‌هایشان را برای جذب سرمایه‌گذار ارانه می کنند. ما چهار نفر داور هستیم که ۱۰ نفر آنها را انتخاب کرده‌ایم. بعد ما با آنها از طریق «زوم» مصاحبه کردیم.»

یورونیوز: و پریدن از هواپیما؟

میچ لو: «بعد از این گروه ۱۰ نفره ۳ نفر را انتخاب کردیم و آنها را به داخل یک هواپیما بردیم تا امتحان نهایی را انجام دهیم. آنها در آسمان و داخل هواپیما تسیت۶۰ ثانیه را می دهند و برنده در نهایت از هواپیما بیرون می پرد.»

یورونیوز: چه توصیه‌ای به آن کارآفرینان داشتید؟ از نظر چیزی که واقعا برای ساختن پرو‌ژه شان لازم دارند؟

میچ لو: «همه آن چیزهایی که همواره می شنوید:‌ از جمله پشتکار، داشتن افراد خوب در اطرافتان و صداقت. شما باید انرژیتان را حفظ کنید و خودتان را بطور مستمر بهبود دهید. سرمایه‌گذارتان و تیم‌تان را با خودتان همراه کنید. کم کم پیش بروید و خیلی تند یا کند حرکت نکنید.»

یورونیوز: برگردیم به بخش سرگرمی. یک پرسش یک میلیون دلاری. فکر می کنید آینده چگونه خواهد بود؟

میچ لو: «کووید قطعا میزان مصرف سرگرمیها را از سوی مردم افزایش داده است و به نظر من این سرگرمی ها به مردم کمک کرده است که در این دوران سخت دوام بیاورند و زندگی کنند. شما را نمی دانم اما برای من بارها اتفاق افتاد که ساعت ۱۰ شب شروع به تماشای یک سریال می کردم و فکر می کردم که نیمه شب دیگر تمام می کنم و می دیدم که ۵ ساعت نشسته‌ام و کل قسمت‌ها را دیده‌ام. و می دانید که در یک لحظه خاص به نقطه‌ای می رسیم که دیگر نمی توانیم ادامه دهیم و از پا در می آییم. یک بار از رید هستینگز (مدیر عامل نتفلیکس) درباره رقابت پرسیده شد و او گفت :‌ بزرگترین رقیب من خواب است. اگر مردم مجبور به خوابیدن نبودند می توانستند سریال‌های نتفلیکس بیشتری مصرف کنند و فکر می کنم که حق با اوست.»

آگهی