تیراندازی به خودروی فرمانده‌ ارشد سپاه؛ فرزند یکی از سرداران کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حسین الماسی، فرمانده سپاه و محمود آبسالان فرزند یکی از سرداران سپاه
حسین الماسی، فرمانده سپاه و محمود آبسالان فرزند یکی از سرداران سپاه   -  کپی رایت  خبرگزاری‌های ایران

رسانه‌های دولتی ایران در خبری اعلام کردند که افراد مسلح صبح امروز شنبه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) به خودرویی حامل یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران تیراندازی کردند و یکی از محافظان او را کشتند.

حسین الماسی، فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان در این خودرو بود اما طبق گزارش‌های رسمی به وی آسیبی وارد نشده است گرچه برخی حساب‌های محلی در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند این فرمانده سپاه مجروح و در بیمارستان بستری شده است.

طبق گزارش ایسنا و به نقل از علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی-انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان، عوامل تیراندازی بازداشت شده‌اند.

وی درباره جزئیات این حادثه گفت: «ورودی شهر زاهدان یک ایست بازرسی بوده که متاسفانه سحرگاه دیشب مورد تیراندازی برخی از اشرار قرار می‌گیرد، در این حادثه محمود آبسالان فرزند سردار آبسالان جانشین فرمانده سپاه سلمان [محافظ حسین الماسی] که در ایست بازرسی بوده به شهادت می رسد.»

وی گفت که عوامل این درگیری دستگیر شده‌اند که اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی در حال انجام است.

خبرگزاری مهر نیز نوشته است که خودروی حامل حسین الماسی مورد حمله یک خودرو با چهار سرنشین قرار گرفت که هر چهار سرنشین آن خودرو بازداشت شده‌اند.

استان سیستان و بلوچستان ایران در همسایگی پاکستان و افغانستان قرار دارد و هر از چند گاهی صحنه درگیری‌های برخی شبه‌نظامیان مخالف حکومت ایران و نیروهای نظامی ایران بوده است. از سوی دیگر نیروهای امنیتی ایران در این منطقه با قاچاقچیان مواد مخدر که در مسیر اصلی قاچاق تریاک و هروئین افغانستان قرار دارد بارها درگیر شده‌اند.