درگیری در کرانه باختری؛ یک فلسطینی با شلیک سربازان اسرائیلی جان باخت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مرگ یک فلسطینی بر اثر شلیک نیروهای اسرائیلی در نابلس
مرگ یک فلسطینی بر اثر شلیک نیروهای اسرائیلی در نابلس   -  Copyright  AP Photo

منابع پزشکی و امنیتی روز دوشنبه کشته شدن دست کم یک فلسطینی را در جریان درگیری‌های اخیر با نیروهای اسرائیلی در بخش‌ اشغالی کرانه باختری رود اردن تایید کردند.

به گفته منابع فلسطینی، طی درگیری‌های روز جمعه یک شهروند ۳۱ ساله نابلس در محله راس‌العین بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر جان باخته است.

پلیس اسرائیل نیز اعلام کرده که نیروهای ویژه که از سوی واحد‌های نظامی پشتیبانی می‌شدند یک مظنون را در نابلس دستگیر و یک سلاح نیمه‌خودکار را نیز کشف و ضبط کردند.

در بیانیه پلیس اسرائیل آمده است: «وقتی نیروهای ویژه عملیات خود را به پایان رساندند و در حال ترک محل بودند، شورشیان با پرتاب مواد منفجره دست ساز و کوتاه‌برد به سوی آنها حمله کردند.»

پلیس اسرائیل سپس در این بیانیه تایید کرده که نیروهای ویژه در «واکنش به مهاجمان» به سوی آتش گشودند و در جریان این تیراندازی یک نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

در این بیانیه تصریح شده که فرد مجروح توسط نیروهای هلال‌احمر از محل تخلیه و به بیمارستان منتقل شد.

اگر چه اسرائیل در شهرهای فلسطینی واقع در کرانه باختری رود اردن حضور دائمی ندارد اما نیروهای امنیتی این کشور هر از گاهی در این شهر و مناطق اطراف آن دست به عملیات و بازداشت‌هایی می‌زنند که عمدتا منجر به درگیری با ساکنان فلسطینی می‌شود.

حدود ۴۷۵ هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در کنار بیش از دو میلیون و هشتصد هزار فلسطینی در کرانه باختری رود اردن زندگی می‌کنند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید