ازسرگیری برگزاری مسابقات ورزشی در دُبی

ازسرگیری برگزاری مسابقات ورزشی در دُبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

وجود زیرساخت مجهز و شیوهٔ برخورد صحیح مقامات با همه‌گیری امکان برگزاری تورنمت‌های بسیاری را در دبی فراهم کرده است.

رویدادهای ورزشی بسیاری در دنیا، طی دو سال گذشته به خاطر همه‌گیری کووید به تعویق افتاده، تغییر کرده و یا به‌کلی لغو شده‌‌اند. اما اکنون تورنمنت‌ها کم‌کم از نو آغاز می‌شوند و برای نمونه در امارات مسابقات راگبی سِوِنز پس از یکسال تأخیر به‌تازگی از سر گرفته شد.

مسابقات راگبی دُبی سِوِنز بزرگترین رویداد ورزشی و سرگرمی امارات است که با ۵۲ سال سابقه چهارهزار و پانصد شرکت‌کننده دارد. همچنین مسابقات اچ‌اس‌بی‌سی سِوِن در کنار آن با حضور بهترین بازیکنان مرد و زن حاضر در المپیک توکیو برگزار می‌شود. وجود سه زمین کریکت و چهار میدان نت‌بال، و محوطهٔ بازی بچه‌ها، امکانات زیادی را برای سرگرمی خانواده‌ها در این مجموعه فراهم کرده است.

چندی پیش جام جهانی کریکت تی‌۲۰ نیز اینجا برگزار شد و در چهار هفته شاهد حضور گرم تماشاگران بود. بیش از ۲۰ هزار هوادار از سنین مختلف به تماشای فینال جام جهانی کریکت تی۲۰ میان استرالیا و نیوزیلند رفتند که با قهرمانی استرالیا به پایان رسید.

فصل نهایی مسابقات قهرمانی گلف دی‌پی ورلد نیز با حضور ۵۰ تن از بهترین گلف‌بازان جهان جریان دارد، مسابقاتی که سال گذشته بدون تماشاگر برگزار شد.

دُبی هر سال میزبان مسابقات مختلفی است از شطرنج و تنیس گرفته تا کاراته. امسال جام جهانی اسب‌دوانی دُبی هم از سر گرفته می‌شود. این مسابقات از سال ۱۹۹۶ برگزار شده است. اما این شهر تنها میزبان حرفه‌ای‌ها نیست بلکه رویدادهایی هم برای ستارگان فردا دارد. مسابقات گلف آماتوری آسیا پاسیفیک امسال در باشگاه گلف دُبی کریک برگزار می‌شود، چون کشور برگزارکنندهٔ اصلی به‌خاطر همه‌گیری کووید از میزبانی مسابقات انصراف داده است.

زیرساخت مجهز و شیوهٔ برخورد درست مقامات شهری دُبی با همه‌گیری در مجموع امکان برگزاری چنین مسابقاتی را فراهم کرده است و با پایان سال ۲۰۲۱ مقامات دُبی در این فکر اند که چطور ضمن رعایت موازین بهداشتی، در سال ۲۰۲۲ رویدادهای ورزشی بیشتری را برگزار کنند.

مطالب مرتبط