کمپانی اپل صعود و نزول نسبی

کمپانی اپل صعود و نزول نسبی
نگارش از Euronews

دنیای تکنولوژی در شانزدهم آوریل سال ۲۰۰۳ با امروز تفاوت زیادی داشت. غولهایی چون مایکروسافت و یا شرکت دل در بازار حکمفرمایی می کردند. کمپانی گوگل در

دنیای تکنولوژی در شانزدهم آوریل سال ۲۰۰۳ با امروز تفاوت زیادی داشت. غولهایی چون مایکروسافت و یا شرکت دل در بازار حکمفرمایی می کردند. کمپانی گوگل در آن زمان سامانه خود بنام «ادسنس» را راه اندازی کرده بود و شرکت اپل هم «اپل کامپیوتر» نام داشت. در سال ۱۹۹۷ استیو جابز، بنیانگذار اپل برای نجات این شرکت زمام امور را در دست گرفته بود و تلاش می کرد.

استیو جابز در گزارش مربوط به بیلان مالی این شرکت به بهبود وضعیت فروش کامپیوترهای شخصی اشاره کرده بود. علیرغم وارد بازار شدن «آی پادها» صحبتی از آنها در گزارش نشده بود. دیگر محصولات اپل از جمله «آیفونها» و «آی پدها» چند سال بعد وارد بازار شدند.

اما چرا به شانزدهم آوریل سال ۲۰۰۳ اشاره شد؟ این، تاریخ آخرین افت فروش کمپانی اپل محسوب می شود. این شرکت در طول ۵۱ فصل شاهد افزایش و رشد فروش خود بود. طی این مدت دنیای موسیقی و ارتباطات توسط این شرکت متحول شد و کار به جایی رسید که شرکت اپل بالاترین سرمایه بورسی جهان را به خود اختصاص داد.

حتی بحران جهانی اقتصادی که در سال ۲۰۰۸ آغاز شد نتوانست مانعی بر سر راه رشد کمپانی اپل ایجاد کند. اما هفته گذشته خیلی از امور تغییر کرد.

مطالب مرتبط