وزرای دارایی گروه یورو درباره پرداخت کمک مالی به یونان گفتگو می کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزرای دارایی گروه یورو درباره پرداخت کمک مالی به یونان گفتگو می کنند

وزرای دارایی کشورهای گروه یورو روز دوشنبه در لوکزامبورگ درباره وضعیت بدهی یونان و همچنین ادامه کمکها مالی به این کشور گفتگو می کنند.

میشل ساپن، وزیر دارایی فرانسه در هنگام ورود به محل اجلاس گفت: «یونان به تعهداتش عمل کرده است. وقتی یک کشوری به تعهداتش عمل می کند، بقیه کشورهای اروپایی هم باید با این کشور اعلام همبستگی کنند.»

گروه یورو برای یونان یک کمک مالی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو در نظر گرفته است. البته پرداخت این کمک منوط به آزادسازی در بخش انرژی، مبارزه با فساد اداری، اصلاح ساختار بانکهای دولتی و خصوصی سازی در بخش مالیات است.

پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا درباره خواسته صندوق بین المللی پول اظهار داشت: «صندوق بین المللی پول هم خواسته های خودش را دارد. این سازمان خواهان پرداختن به موضوع بدهی هاست و می خواهد بخشی از این بدهی ها بخشیده شود. باید در این زمینه با دوستان آلمانی گفتگو کنیم.»

صندوق بین المللی پول معتقد است که یونان توان پرداخت تمامی بدهی هایش را ندارد و باید کشورهای اروپایی قسمتی از این بدهی ها را ببخشند. از سوی دیگر، آلمان، مخالف سر سخت این تصمیم است و می گوید که نمی تواند از پولی که متعلق به مردمش است چشم پوشی کند.