واکنشها به اظهارات جنجالی نخست وزیر یونان علیه اسپانیا و پرتغال

واکنشها به اظهارات جنجالی نخست وزیر یونان علیه اسپانیا و پرتغال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واکنشها به اظهارات الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان از حزب چپ رادیکال، که دولتهای محافظه کار اسپانیا و پرتغال را متهم کرده بود کشورهایشان را در اختناق

آگهی

واکنشها به اظهارات الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان از حزب چپ رادیکال، که دولتهای محافظه کار اسپانیا و پرتغال را متهم کرده بود کشورهایشان را در اختناق مالی قرار داده اند، ادامه دارد.

اتحادیه اروپا ضمن رد این اظهارات خواهان وحدت میان اعضای این اتحادیه شده است.

سخنگوی وزارت دارایی آلمان هم که از زمان به قدرت رسیدن دولت جدید در یونان، روابط پر تنشی با این کشور داشته، این سخنان را اشتباه و غیرمتعارف خواند.

آقای سیپراس که روز شنبه در مقابل اعضای حزبش سخن می گفت، تاکید کرد: “ما با یک محور قدرتمندی که توسط دولتهای اسپانیا و پرتغال هدایت می شود، مواجه هستیم که بنا به دلایل سیاسی در صدد قطع مذاکرات هستند.”

ماریانو راخوی، نخست وزیر محافظه کار اسپانیا، که در مبارزات انتخاباتی به سر می برد، با اشاره با اظهارات همتای یونانی خود گفت: “ما مسئول مشکلات ایجاد شده توسط جناح چپ رادیکال یونان نیستیم. آنها قولهایی دادند که می دانستند غیرعملی است و اکنون این موضوع ثابت شده است.”

نخست وزیر یونان همچنین گفته بود دولتهای اسپانیا و پرتغال در آستانه انتخابات سراسری، خواهان این نیستند که مردم این دو کشور، الگوی یونان را انتخاب کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

پاریس: باکو تنها پس از کوچ جمعی ارامنه حاضر به همکاری با سازمان ملل شد؛ ایروان دست به‌دامان اروپا شد