جدیدترین محصولات الکترونیکی دنیا در لاس وگاس عرضه می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جدیدترین محصولات الکترونیکی دنیا در لاس وگاس عرضه می شوند

نمایشگاه سالانۀ دستاوردهای الکترونیکی دنیا از روز ششم ژانویه در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار می شود.

در نمایشگاه امسال بیش از ۱۶۰ هزار محصول الکترونیکی با فناوری های جدید به معرض دید بازدید کنندگان گذاشته می شود.

گری شاپیرو، رییس نمایشگاه دستاوردهای الکترونیکی می گوید: “ما امسال رکورد شکسته ایم. نمایشگاه امسال نه تنها بزرگترین و پرتعدادترین سازنده محصولات الکترونیکی است بلکه، هیجان انگیزتر نیز هست. تولیدات بیشتر، تنوع و نوع آوری های بیشتر از ویژگی های نمایشگاه امسال است. ابداعات ارائه شده در نمایشگاه امسال با تعداد بیشتری از تولیدکنندگان در دسته های مختلف ما را به اوج رسانده است.”

نوع اوری های این نمایشگاه در تمام زمینه ها از جمله تولیدات الکترونیکی قابل پوشش تا فن آوری های ارتباطی و خودرو سازی دیده می شود. بعنوان مثال، می توان به جلیقه های هوشمندی اشاره کرد که به هنگام ورزش می تواند درجه گرمای بدن، ضربان قلب و نبض فرد را مشخص کند.

رابین راسکین، بنیانگذار موسسۀ زندگی در عصر دیجیتالی در باره این محصول می گوید: “این لباس به گیرنده های حساسی مجهز است. می توانید نوعی را انتخاب کنید که وقتی گرمتان بشود بدنتان را خنک کند. نوعی دیگر از این لباس می تواند به شما وضعیت قلب تان را نشان دهد. یا اینکه میزان قند خون تان را در صورت مبتلا بودن به دیابت مشخص کند. در واقع هر زمان وضعیت شما را ارزیابی می کند.”

پهپادها در نمایشگاه امسال جایگاه ویژه ای دارند. تنها یک طبقه از این نمایشگاه که در مساحتی بالغ بر ۱۵۰ هزار متر برگزار می شود، به این محصول پرطرفدار اختصاص یافته است. پهپادها در عرصه عکاسی و فیلمبرداری از ارتفاع بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و طی سال های اخیر، پیشرفت های زیادی در تکنولوژی این محصول صورت گرفته است.

کالین تیلور، خبرنگار در زمینۀ تکنولوژی می گوید: “صنعت تولید پهپاد دامنه وسیعی دارد و به مرور هم ارزان تر و قابل استفاده تر می شوند. در نتیجه، این محصول از یک طبقه اختصاص داده شده در نمایشگاه دست آوردهای الکترونیکی فراتر می رود و باید به بالاتر نگاه کرد.”

صنعت اتومبیل سازی نیز از دیگر بخش های مهم عرضه شده در این نمایشگاه است. خودروهای بدون سرنشین و هوشمند از جمله تولیداتی است که در نمایشگاه دستاوردهای الکترونیکی لاس وگاس به نمایش در آمده است.

در مجموع، ۱۰ شرکت بزرگ خودروسازی از جمله تویوتا، فورد، بی ام دبلیو، و مرسدس در این نمایشگاه حضور دارد. سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کرده بودند.

در این نمایشگاه که تا روز جمعه ادامه خواهد یافت، بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تولید کننده حضور دارند.