امارات ۵۰ هواپیمای بویینگ جدید می خرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امارات ۵۰ هواپیمای بویینگ جدید می خرد

شرکت هواپیمایی امارات همزمان با گشایش نمایشگاه هوایی در دوبی، قرارداد خرید ۵۰ هواپیمای بویینگ ۷۷۷ را با مسئولان این شرکت آمریکایی منعقد کرد. ارزش این قرارداد بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار برآورد می شود و به گفتۀ مقامات شرکت هواپیماسازی بویینگ بزرگترین قرارداد در تاریخ بویینگ است.

یکی از مقامات شرکت بویینگ با تاکید بر اینکه این قرارداد بزرگترین سفارشی است که این شرکت تاکنون دریافت کرده است می گوید:“با این قرارداد میزان سفارش سالانۀ ما از مرز ۱۰۰ هواپیمای بویینگ ۷۷۷ می گذرد و این یک رکورد برای ما محسوب می شود.”

با افزودن این تعداد بویینگ به ناوگان هواپیمایی مسافربری، شرکت هواپیمایی امارات صاحب بزرگترین ناوگان هوایی بویینگ ۷۷۷ خواهد شد. قرار است این هواپیماهای جدید تا سال ۲۰۱۵ به خطوط هوایی امارات اضافه شود.

مسئولان شرکت هواپیمایی امارات می گویند احتمال دارد خرید ۲۰ فروند دیگر از این نوع هواپیما را به این قرارداد بیافزایند. در صورت افزودن این تعداد بویینگ، ارزش این قرارداد به ۲۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

خبرنگار یورونیوز که در نمایشگاه هوایی دوبی حضور دارد می گوید:” با این قرارداد تاریخی، بویینگ در اولین روز از گشایش این نمایشگاه حضور همه جانبۀ خود را به ثبت می رساند. این امر می تواند اندکی بحران مالی که اقتصاد آمریکا و اروپا را در برگرفته موقتا به فراموشی بسپارد.”

نمایشگاه هوایی دوبی از روز سیزدهم نوامبر آغاز شده و تا هفدهم نوامبر ادامه خواهد داشت.