سوال از فضانوردان؛ چگونه می‌توان در فضا از نظر روحی سالم ماند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سوال از فضانوردان؛ چگونه می‌توان در فضا از نظر روحی سالم ماند؟

لوکا پارمیتانو، فضانورد ایتالیایی و اندرو مورگان، فضانورد ناسا در این قسمت از برنامه گزارش‌های یورونیوز از فضا، به سوالی درباره سلامت روان فضانوردان پاسخ می‌دهند.

لوکا پارمیتانو در این برنامه سوال کاربری با عنوان برنو آلوز ۱۶۷۰ را مطرح کرد. وی پرسیده است که چطور فضانوردان خود را از نظر روحی و روانی در فضا سالم نگه می‌دارند؟

این فضانورد ایتالیایی نخستین توصیه‌ای که می‌کند شوخ طبعی است و می‌گوید: «چه بخواهیم چه نخواهیم به این درک و آگاهی می‌رسیم که اینجا فضای پراسترسی است. بنابراین بهتر است شوخ طبع بود.»

وی معتقد است که داشتن دوستان خوب نیز در فضا کمک می‌کند و اضافه می‌کند که صحبت کردن درباره اتفاق‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها روز را بهتر می‌کند.

اما تلفن کردن به افرادی که در زمین هستند، مورد بعدی است که لوکا پار میتانو به آن اشاره دارد: «هر وقت ارتباط ماهواره‌ای با زمین داریم، می‌توانیم به خانواده‌امان زنگ بزنیم، می‌توانیم به دوستانمان زنگ بزنیم و این کمک بزرگی است.»

او همچنین به دسته‌جمعی غذا خوردن و اجرای موسیقی هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما فعالیت‌های بسیار بسیار جالبی مانند راهپیمایی فضایی یا ورود سفینه‌های جدید با فن‌آوری‌های جدید را نیز داریم.»

وی معتقد است که فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند در حال حاضر راهی عالی برای حفظ ثبات و سلامت آن‌ها است.