رقصندهٔ هندی ساکن امارات: دُبی خانهٔ دورازخانهٔ من شده

رقصندهٔ هندی ساکن امارات: دُبی خانهٔ دورازخانهٔ من شده
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

آنوپ بهاردواج،‌ رقصنده و طراح رقص هندی‌الاصل سال‌هاست ساکن دُبی است. او که به‌گفته مادرش رقصیدن را از دو سالگی آغاز کرده در نوجوانی از مایکل جکسون الهام گرفته است.

آنوپ درباره مسیر کسب‌وکارش در دبی می‌گوید: «الان ده سالی می‌شود که اینجا هستم و و سه شعبه کلاس رقص دارم. من کارم از صفر شروع کردم. اما بودن در دُبی خیلی به من کمک کرد. مسئولان خدمات عمومی، دفتر اقتصاد و وزارت کار بسیار به من کمک کردند و برای همین حالا می‌توانم کارم را بکنم.

او از آموزش رقص به دیگران و تغییردادن مسیرشان به‌وسیلهٔ رقص خشنود است و می‌گوید: «وقتی کسی به استودیو می‌آید و رقص یاد می‌گیرد عالی است،‌ چون من این فرصت را پیدا می‌کنم که زندگی و سلامت روان این افراد را با رقص بهبود بدهم. و ما برای همین اینجا هستیم یعنی برای عوض‌کردن زندگی مردم.»

آنوپ سالهاست با ستاره‌های بالیوود نظیر شاهرخ خان، وارون داوان و رانی موخرجی همکاری می‌کند. او دراین‌باره می‌گوید: «قبلا در هند رئالیتی شو اجرا می‌کردم و این افراد برای تبلیغ فیلم‌ها و کلیپ‌هایشان به ما سر می‌زدند. آن وقت‌ها من با آنها می‌رقصیدم و بعدها هم برایشان رقص طراحی کردم. کار جالبی است و با کلاس‌های معمول فرق دارد. مثل کار با شاگردان معمولی نیست. برای کار با ستارگان باید زبان بدن هرکدام را بدانید چون با هم فرق دارند.»

آنوپ می‌گوید که بیش از رقصیدن، عاشق طراحی رقص است چون این کار خلاقانه‌تر است.

او در پایان دربارهٔ زندگی در دبی می‌گوید: «وقتی به دُبی نگاه می‌کنم می‌بینم که اینجا خانهٔ دورازخانهٔ من شده. کلاس رقص من الان سه شعبه دارد و می‌خواهم چهارمی را هم تا چند ماه بعد افتتاح کنم. تا امروز بیش از ۲۰ هزار شاگرد داشته‌ام. و برای همین می‌خواهم باز هم شاگرد داشته باشم تا هنرم را به نسل‌های جوانتر منتقل کنم.»