واشنگتن‌پست: اف بی آی در جریان تفتیش ویلای ترامپ به دنبال اسناد هسته‌ای بود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
واشنگتن‌پست: اف بی آی در جریان تفتیش ویلای ترامپ به دنبال اسناد هسته‌ای بود
واشنگتن‌پست: اف بی آی در جریان تفتیش ویلای ترامپ به دنبال اسناد هسته‌ای بود   -  کپی رایت  AP/Canva

یکی از رسانه‌های آمریکا گزارش داد که پلیس فدرال این کشور در جریان تفتیش ویلای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده به دنبال اسنادی مخفیانه درباره سلاح‌‌های هسته‌ای بود.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بر این باور بود که این اسناد در گاوصندوق ویلای دونالد ترامپ در ایالت فلوریدا نگهداری می‌شود. در گزارش این روزنامه اشاره‌ای به محتوای این اسناد و ارتباط آنها با زرادخانه هسته‌ای آمریکا یا کشوری دیگر نشده است. 

گزارش واشنگتن پست درباره جستجوی اسناد سلاح هسته‌ای در ویلای دونالد ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که مریک گارلند، وزیر دادگستری آمریکا از دادگاه خواست تا حکم تفتیش منزل رئیس‌جمهوری پیشین را منتشر کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ نیز در واکنش به سخنان مریک گارلند خواستار انتشار «فوری» حکم مورد استفاده پلیس فدرال برای جستجوی ویلایش شد. انتشار این حکم می‌تواند دلایل تفتیش ویلای دونالد ترامپ و جزئیات تحقیق پلیس فدرال درباره نحوه رسیدگی به اسناد طبقه‌بندی شده از سوی دونالد ترامپ را برملا کند. 

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نسخه‌ای از حکم تفتیش ویلایش را دریافت کرده اما تاکنون آن را به طور علنی منتشر نکرده است. او ضمن اعتراض به جستجوی ویلایش آن را «غیرضروری» خوانده است. دونالد ترامپ همچنین از اینکه ماموران پلیس فدرال به جستجوی کمد و لباس‌های همسرش، ملانیا ترامپ پرداختند انتقاد کرده است. 

وزیر دادگستری ایالات متحده در سخنان روز پنجشنبه خود گفته بود که «شخصا» با عملیات پلیس فدرال برای تفتیش ویلای دونالد ترامپ موافقت کرده بود. 

تفتیش ویلای چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراض بسیاری از هواداران دونالد ترامپ و اعضای حزب جمهوریخواه را برانگیخت. طرفداران دونالد ترامپ بر این باور هستند که پرونده‌های قضایی علیه او با «انگیزه سیاسی» و برای جلوگیری از بازگشت وی به قدرت به جریان افتاده‌اند.