اسرائیل یک سیستم هواایست شناسایی موشک را آزمایش کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
High Availability Aerostat System
High Availability Aerostat System   -  کپی رایت  AP Photo

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که آزمایش یک سیستم هواایست عظیم شناسایی موشک را آغاز کرده است. این سیستم برای شناور شدن در ارتفاعات بالا و شناسایی تهدیدهای دوربرد طراحی شده است.

اسرائیل در حال حاضر دارای یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های پدافند موشکی پیشرفته است که استفاده از آنها در جریان جنگ ۱۱ روزه غزه نیز با موفقیت همراه بود.

سیستم هواایست ردیابی موشک که به تازگی آزمایش شد، مجهز به یک بالون غول پیکر است که به گفته وزارت دفاع این کشور، یکی از بزرگترین سیستم‌های جهان در نوع خود محسوب می‌شود.

این سیستم با همکاری یکی از شرکت‌های وابسته به صنایع هوافضای دولتی اسرائیل همچنین شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات هوانوردی «TCOM» توسعه یافته است.

اسرائیل در سال‌های اخیر برای مقابله با تهدیدات احتمالی ایران، شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و نیروهای حماس در نوار غزه که همگی دارای زرادخانه‌های موشکی هستند و می‌توانند شهرهای بزرگ را هدف قرار دهند، اقدام به تجهیز خود به پیشرفته‌ترین ابزار حمله و دفاع کرده است.

در طول جنگ غزه، حماس در تلاش برای غلبه بر سیستم دفاعی «گنبد آهنین» اسرائیل، صدها موشک به سمت شهرهای بزرگ این کشور از جمله تل‌آویو شلیک کرد، اما به گفته مقامات اسرائیلی حدود ۹۰ درصد از این موشک‌ها سرنگون شدند.